Zobacz produkty w naszej hurtowni chemii gospodarczej

Przeglądaj
L'OREAL w naszej ofercie

23.03.2023 09:03

 
Roem Sp. z o.o .Hurtownia chemii gospodarczej i kosmetyków w Świdniku:
_________________________________
  • L'oreal Age 50 Ml Krem 50+ Przeciwzmarszczkowy Ujędrniający Na Dzień
  • L'oreal Age 50 Ml Krem 60+ Przeciwzmarszczkowy Odbudowujący Na Noc
  • L'oreal Age 50 Ml Krem 60+ Przeciwzmarszczkowy Odbudowujący Na Dzień
  • L'oreal Age 50 Ml Krem 50+ Przeciwzmarszczkowy Ujędrniający Na Noc
  • L'oreal Age 50 Ml Krem 50+ Przeciwzmarszczkowy Ujędrniający Na Dzień

 

Czytaj więcej

Taft lakier pianka do stylizacji włosów

15.03.2023 14:03

Schwarzkopf & Henkel w ofercie
Roem Sp Zoo Hurtownia chemii gospodarczej i kosmetyków w Świdniku:
________________________
•TAFT 200ML N°5 PIANKA DO WŁOSÓW POWER&FULLNESS
•TAFT 200ML N°5 PIANKA DO WŁOSÓW POWER CASHMERE
•TAFT 200ML N°5 PIANKA DO WŁOSÓW VOLUME
•TAFT 250ML N°4 LAKIER DO WŁOSÓW VOLUMEN
 

Czytaj więcej

Pracujemy globalnie! Hurtownia chemii gospodarczej na całym świecie.
Działamy globalnie
O roem
ROEM - hurtownia chemii gospodarczej
Bądź z nami na bieżąco

Jakie są skuteczne sposoby na wyczyszczenie piekarnika?


20.01.2023 13:01

czyszczenie piekarnika

Piekarnik spełnia jedną z najważniejszych ról w kuchni każdego z nas. To właśnie w nim możemy przygotowywać smakowite posiłki - często bez dodatku tłuszczu, co czyni je bardziej przyjaznymi dla zdrowej diety. Jednak warto mieć na uwadze również to, że wszystkie zanieczyszczenia - tłuszcz, osad czy resztki przypadkowo spalonego pokarmu potrafią być wyjątkowo problematyczne w czyszczeniu. Jeśli raz zaniedbamy piekarnik, wówczas doprowadzenie go do należytego porządku może być dla nas ogromnym wyzwaniem. Wobec tego, jak można skutecznie wyczyścić piekarnik?

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki - jak zrobić to dobrze?

Faktem jest, że tabletki do zmywarki mają jasno określoną funkcję, którą jest efektywne zmywanie naczyń i redukowanie wszelkich smug. Jednak jedną z mniej znanych funkcji tych środków czyszczących jest także skuteczne usuwanie zabrudzeń z piekarnika! Tabletkami do zmywarki możemy usunąć nawet najstarsze i najbardziej zaschnięte osady, jakie tylko nagromadziły się w piekarniku. Jak jednak zrobić to dobrze? Otóż na samym początku trzeba piekarnik całkowicie opróżnić. Wyjmijmy więc z niego wszystkie ruszty i blaszki. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dość głębokiego naczynia żaroodpornego. To właśnie w nim umieszczamy jedną lub dwie tabletki do zmywarki, a następnie wypełniamy naczynie czystą wodą. Tak przygotowaną "mieszankę" wstawiamy do piekarnika i rozgrzewamy go do temperatury około 100 stopni Celsjusza. Oczywiście naczynie powinno być pozbawione pokrywki tak, by woda mogła swobodnie parować i osadzać się na ściankach urządzenia. Warto wiedzieć, że czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki potrwa od 1 do 2 godzin, gdyż dokładnie tyle naczynie powinno pozostać we wnętrzu. Po upływie tego czasu wystarczy nam wilgotną ściereczką, gdyż nagromadzony tłuszcz i inne nieczystości powinny samodzielnie odejść od metalowych powłok.

Czyszczenie piekarnika sodą, octem i płynem do naczyń - czy to się sprawdzi?

Jeśli nie mamy ochoty czekać 1 - 2 godzin na to, aż tabletka do zmywarki spełni swoje zadanie, wówczas możemy zdecydować się na inny, całkowicie domowy sposób na czyszczenie piekarnika. Potrzebne nam będą:

Przed przystąpieniem do czyszczenia piekarnika sodą, ponownie musimy go dokładnie opróżnić. Następnie w niewielkiej miseczce przygotowujemy roztwór sody i octu - najlepiej w proporcji 3:1. Roztwór ten nie może być zbyt wodnisty, ani także zbyt gęsty - musi się on dobrze rozprowadzać. Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie mieszanki na ściankach i spodzie piekarnika, z uwzględnieniem najgrubszej warstwy w miejscu najmocniejszych zabrudzeń. Całość polewamy wspomnianym już płynem do naczyń, a kolejno odczekujemy około 30 - 40 minut. Po tym czasie zabrudzenia powinny zmięknąć, a przy pomocy szorstkiej gąbki i odrobiny energii, powinniśmy je z łatwością usunąć.

Czyszczenie piekarnika kuchennym mleczkiem? To może zadziałać!

Domowe sposoby na czyszczenie piekarnika opierają się także na wykorzystaniu detergentów i środków czystości, które już posiadamy we własnym domu i na co dzień, z pewnością wykorzystujemy je do czyszczenia innych powierzchni. Jeśli więc posiadamy mleczko do czyszczenia płyty kuchennej, wówczas możemy spróbować z jego pomocą doprowadzić nasz piekarnik do należytego porządku. Oczywiście ten sposób będzie wymagał od nas nieco większego zapału do pracy i nieco większego nakładu sił, jednak efekty mogą być zaskakujące! Jak więc rozpocząć? Otóż mleczko do czyszczenia należy rozprowadzić po ściankach i na spodzie piekarnika, a następnie odczekać do momentu, w którym zmiękczy ono zabrudzenia. Po tym czasie musimy przystąpić do szorowania - oczywiście z wyczuciem - do momentu osiągnięcia pożądanego efektu. Faktem jest, że czyszcząc w ten sposób piekarnik po prostu możemy się zmęczyć, jednak możemy uzyskać zadowalające rezultaty.

Czyszczenie katalityczne piekarnika? Tylko dla sprzętów posiadających tę funkcję!

Czyszczenie piekarnika katalityczne z pewnością wiele osób zdążyło już zainteresować. Nie ma bowiem nic prostszego, niż podniesienie temperatury we wnętrzu urządzenia, a następnie odczekanie do momentu, w którym wszystkie zabrudzenia zostaną spopielone i usunięte. Jednak ten sposób na wyczyszczenie piekarnika zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla wybranych sprzętów. Takie piekarniki - najprościej mówiąc - posiadają funkcję katalitycznego czyszczenia, a wszelakie opary nie wydostaną się podczas procesu spalania na zewnątrz. Podczas katalitycznego czyszcznia piekarniki nagrzewają się do temperatury nawet 350 stopni Celsjusza. Jeśli więc nie posiadamy sprzętu z taką funkcją, dla własnego bezpieczeństwa warto skorzystać z domowych sposobów. Będą one może nieco bardziej czasochłonne, ale z pewnością nie zaszkodzą ani naszemu zdrowiu, ani także dobremu samopoczuciu. Warto mieć ten aspekt na uwadze.


Sprawdzone marki