Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Profesjonalne środki czystości – gwarancja porządku w miejscu pracy


23.01.2020 15:01

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – to stare przysłowie jest wciąż aktualne i świetnie oddaje to w jaki sposób postrzegamy i jesteśmy postrzegani przez innych. Dotyczy to nie tylko kontaktów personalnych, osobistych, ale ma odniesienie również do sfery biznesowej. Na wizerunek firmy w oczach klientów i pracowników wpływa wiele czynników. Ogromne znaczenie ma doświadczenie w branży, w której firma działa, zakres oferty i ceny. Ale równie wielkie znaczenie ma to w jaki sposób firma dba o porządek. Nie będzie raczej zaskoczeniem to, że klienci chętniej nawiążą współpracę z firmą, która dba o ład i porządek. Świadczy to profesjonalizmie, i staranności. A jeśli firma dba o takie detale od razu postrzegana jest jako zaufany i odpowiedzialny partner.

Równie ważne są odczucia pracowników. Nikt nie chce pracować w brudnym pokoju, w którym nikt nie dba o porządek i utrzymanie czystości. Przykład zawsze idzie z góry. Dlatego jeśli właściciel firmy dba o ład i porządek, działa motywująco na pracowników, którzy również dbają o swoje miejsca pracy. W czasach kiedy mamy rynek pracownika, a poszukujący zatrudnienia mają coraz większe wymagania warto stawać na wysokości zadania i zapewnić im jak najlepsze warunki pracy.

Te zasady dotyczą wszystkich – nie tylko małych, lokalnych przedsiębiorstw, ale również dużych korporacji. O czystość zobowiązany jest dbać każdy, bez względu na to w jakim sektorze działa. Choć trzeba przyznać, że im większa firma tym zapewnienie odpowiedniego porządku jest trudniejsze.

Budynki wielkogabarytowe to spore wyzwanie pod kątem utrzymania czystości. Już sam fakt dużej ilości osób, które przewijają się przez biura czy sanitariaty sprawia, że należy stosować tu nieco inne zasady porządkowe niż w niewielkich firmach, zatrudniających kilka czy kilkanaście osób.

Podobnie sprawa wygląda w innych branżach. Przykładowo handel – niewielki, osiedlowy sklepik nie wymaga usług sprzątających na tak szeroką skalę jak na przykład duży supermarket czy galeria handlowa. Wystarczy porównać powierzchnię, oraz ilość osób jakie dziennie przewijają się w każdym z tych obiektów. Utrzymanie czystości w wielopiętrowej galerii handlowej, gdzie na każdym piętrze jest po kilkanaście pomieszczeń sanitarnych, do tego obiekty restauracyjne, sklepy i punkty usługowe jest dużo trudniejsze niż utrzymanie porządku w kilkudziesięciometrowym sklepie.

Kto odpowiada za czystość w zakładzie pracy?

Za warunki higieniczne i porządkowe odpowiada pracodawca. To na nim spoczywa obowiązek utrzymania czystości, a także zapewnienia odpowiednich środków higienicznych swoim pracownikom.

Jeśli chodzi o kwestie porządków najczęściej wybieraną opcją jest zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej, która odpowiada za kompleksowe utrzymanie czystości. To rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ właściciel czy szef nie musi martwić się o kwestie porządku. Codzienne odkurzanie, ścieranie kurzu, dbanie o czystość w toaletach – dzięki temu pomieszczenia są czyste i zadbane.

Kluczowe jest jednak znalezienie odpowiedniej firmy sprzątającej. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie w sprzątaniu tego typu obiektów, sprzęt jakim firma dysponuje (istotny zwłaszcza w przypadku wielkogabarytowych budynków), a także stosowane przez firmę środki czystości.

Sprawdzone środki czystości gwarancją porządku i zdrowia pracowników

Warto weryfikować z jakich środków sprzątających korzysta firma. Część z nich, chcąc zmniejszyć koszty korzysta z tzw. podróbek – tańszych zamienników dostępnych na rynku środków czystości. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale również zmniejsza skuteczność prac porządkowych.

Na szczęście większość profesjonalnych firm sprzątających ma świadomość tego jak ważny jest wybór środków, którymi wykonują swoją pracę. Większość z nich ma podpisane umowy z hurtowniami. Taka hurtownia środków czystości nie tylko kompleksowo zaopatrzy firmę w niezbędne do sprzątania produkty, ale także zaoferuje atrakcyjne ceny.

Profesjonalna hurtownia środków czystości stawia na sprawdzone i bezpieczne marki, i produkty posiadające odpowiednie atesty. To jest wyznacznik profesjonalizmu i właściwego podejścia do świadczonych przez siebie usług.

Nasza hurtownia działa na rynku od wielu lat. Przez ten czas wypracowaliśmy model współpracy atrakcyjny zarówno dla nas jak i dla naszych klientów. Oferujemy wyłącznie sprawdzone środki czystości, znanych i sprawdzonych marek. W naszej ofercie znajdują się produkty takich firm jak HENKEL, PROCTER & GAMBLE, KIMBERLY-KLARK, COLGATE-PALMOLIVE, BEIERSDORF, JOHNSON & JOHNSON, RECKITT BENCKISER, L’OREAL, CUSSONS, UNILEVER.

Współpracujemy z różnymi podmiotami, hurtowniami oraz firmami sprzątającymi. Nasze produkty cieszą się również zainteresowaniem odbiorców zagranicznych z takich krajów jak Anglia, Belgia, Holandia, Czechy, Słowacja, Łotwa, Litwa, Bułgaria, Rumunia itd.

Gorąco zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty poszukujące sprawdzonych środków czystości i artykułów higienicznych w atrakcyjnych cenach.

Roem - hurtownia środków czystości

 


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki