Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Czyszczenie powierzchni mających kontakt z żywnością w miejscu pracy


20.02.2020 08:02

Goście odwiedzający placówkę gastronomiczną często darzą ich właścicieli dużym zaufaniem. Liczą nie tylko na efektowny wystrój i miłą atmosferę, ale przede wszystkim na zdrowe i smaczne jedzenie. To często wiąże się również z bezpieczeństwem. Bakterie i wirusy gromadzące się w żywności mogą mieć fatalny wpływ na samopoczucie i zdrowie naszych klientów. Dlatego też zachowanie sterylnej czystości w lokalach gastronomicznych jest szczególnie ważne. Wykorzystanie profesjonalnej chemii gospodarczej hurt powinno być priorytetem dla osób zarządzających lokalem.

Dlaczego higiena w lokalach gastronomicznych jest tak ważna?

W przestrzeniach lokalów gastronomicznych nietrudno o przenoszenie zarazków. Najczęściej przenoszone są za pomocą styczności z blatem. Na powierzchniach, na których wcześniej znajdowała się surowa żywność, można z łatwością przenieść bakterie do przygotowanego dania. Dlatego też zaleca się korzystanie ze specjalistycznego wyposażenia gastronomicznego, które zawiera deski do krojenia w różnych kolorach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że używamy odpowiedniego koloru do danego rodzaju pożywienia. Po obróbce surowego mięsa i ryb należy niezwłocznie umyć ręce wodą i mydłem lub płynem dezynfekującym. Dodatkowo żywność powinna być również przechowywana pod przykryciem, a surowe produkty oddzielone od tych przygotowanych.

Naczynia i sztućce używane często należy regularnie odkażać. Stosuje się do tego profesjonalne produkty chemii gospodarczej hurt, które usuwają niebezpieczne dla zdrowia człowieka zarazki. Przed każdym użyciem należy upewnić się, czy są one odpowiednio czyste. Do jednych z ważniejszych czynności należy regularne mycie i dezynfekcja powierzchni przeznaczonych do przygotowywania potraw. Na szczególną uwagę zasługują te części, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.

Odpowiednia higiena w miejscu pracy z chemią gospodarczą hurt

Pamiętajmy, że nie wszystkie bakterie i drobnoustroje są możliwe do zlikwidowania za pomocą gorącej wody. Większość wymaga zastosowania profesjonalnych i skutecznych preparatów chemii gospodarczej hurt. Produkty tego rodzaju to artykuły wysokiej jakości, które przeszły szereg testów alergicznych, a także takich odpowiedzialnych za kontakt z żywnością. Niektóre środki wymagają okresu karencji na powtórne użycie powierzchni gastronomicznej. Wybierając artykuły w profesjonalnych hurtowaniach chemii gospodarczej możemy mieć pewność, że pozyskane preparaty będą skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Niebezpieczeństwa dla żywności podczas jej przygotowania

Niejednokrotnie zdarza się jednak, że pomimo zachowania odpowiedniej dezynfekcji sztućców, może dojść do przeniesienia bakterii chorobotwórczych. Na taki stan rzeczy ma wpływ przede wszystkim proces przygotowywania potraw i stan miejsca, w którym jest przygotowywane. Osoby odpowiedzialne za przyrządzanie posiłków powinny wykazywać dostateczną dbałość o stopień higieny, a także doskonale znać swoją pracę. Warto pamiętać o tym, że bardzo wiele zakażeń i bakterii wirusowych przenoszonych z osoby na osobę miało miejsce właśnie podczas przygotowania posiłków. Ważna jest dbałość o odpowiednią higienę poszczególnych czynności, a także oczyszczenie i dezynfekcja powierzchni, na których dochodzi do przygotowania potraw.

Chemia gospodarcza hurt – profesjonalne czyszczenie powierzchni

Ważne jest, aby do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością stosować tylko takie środki, które są do nich przeznaczone. Dzięki temu kontrolujemy wpływ detergentów na jakość potraw, a tym samym na zdrowie człowieka. Profesjonalna chemia gospodarcza hurt posiada stosowane certyfikaty, które gwarantują usuwanie szkodliwych bakterii w bezpieczny sposób z zachowaniem właściwych zasady higieny. Przed zakupem powinniśmy upewnić się, czy środek można bezpiecznie stosować na powierzchnie mające kontakt z żywnością.

Dbałość o zdrowie pracowników

Kolejną ważną kwestią w przypadku skrupulatnego dbania o czystość w miejscu pracy jest zdrowie i samopoczucie naszych pracowników. Zarówno dezynfekcja, jak i sterylizacja w pracy ma kluczowe znaczenie, aby uniknąć zapalenia dróg oddechowych i kaszlu. Należy poddawać regularnej dezynfekcji zarówno miejsce pracy pracownika, jak i sprzęt. Stosowanie profesjonalnej chemii gospodarczej hurt w procesie oczyszczania wpływa również na zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób już w zarodku. Niekorzystne warunki, jakie panują w okresach o znacznych zmianach pogody, nie wpłyną już na zdrowie pracowników. Należy przy tym pamiętać, że nie tylko zdrowie pracowników jest tu zagrożone. Dbałość o zdrowie i samopoczucie pracowników przyczynia do zahamowania rozprzestrzeniania zarazków, ale również do zwiększenia produktywności i wydajności naszych pracowników. Zadbaj o siebie i innych stosując profesjonalną chemię gospodarczą hurt dostępną w konkurencyjnych cenach.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki