Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Wybór środka piorącego – proszek, żel czy kapsułki?


27.11.2020 14:11

Tradycyjny proszek do prania

Ta forma detergentu znana jest od dawna i stosowana przez zdecydowaną większość starszego pokolenia, które nieufnie podchodzi do „wymysłów nowoczesności”. Proszek jest najtańszym rozwiązaniem i jest dostępny w każdej, nawet najmniejszej hurtowni chemicznej. Jest to jego główna zaleta. Jego dozowanie czasami może być kłopotliwe, łatwo go rozsypać. Jednak z pomocą wygodnej miarki można uniknąć bałaganu. Dużą zaletą jest też możliwość dodania mniejszej (np. gdy robimy małe pranie) lub większej (przy dużych zabrudzeniach, twardej wodzie) ilości środka. Niektórzy przeciwnicy proszków twierdzą, że proszek nie rozpuszcza się dokładnie i pozostaje w różnej formie na ubraniach. Dzieje się tak zwykle, gdy przeładujemy pralkę i proszek ma ograniczony dostęp do wody, przez co osiada w zgięciach i nie ma możliwości rozpuścić się.

Żel do prania

Dla osób, które uważają proszki za mało wygodne rozwiązanie, alternatywą są żele do prania. W tym przypadku nie ma możliwości, by detergent się nie rozpuścił, gdyż już od początku ma płynną postać. Jego dozowanie jest jeszcze wygodniejsze dzięki ergonomicznym butelkom. Żel, tak jak proszek dozujemy samodzielnie, możemy więc sami zdecydować jaką ilość dodać do pralki (oczywiście zgodnie z zaleceniami producenta). Wadą żeli jest ich cena. Są droższe od proszków w przeliczeniu na jedno pranie. Niektórzy użytkownicy skarżą się na pozostałości żelu w szufladce pralki, zdarza się, że nie spływa dokładnie i zalepia elementy pralki. Problem ten można jednak rozwiązać rozcieńczając odpowiednią porcję płynu z wodą lub lejąc go bezpośrednio do bębna pralki.

Kapsułki do prania

W ostatnim czasie zyskuje na popularności stosunkowo nowa alternatywa dla proszków czy żeli do prania. Są to kapsułki piorące. Stworzone dla jak największej wygody, eliminujące problem dozowania. Wystarczy dodać kapsułkę do bębna i gotowe. Żadnego bałaganu. Takie rozwiązanie ma jednak także wady. Nie możemy dostosować ilości detergentu do małej ilości lub mało zabrudzonych ubrań. Kapsułki są niepodzielne, nie można dodać połowy „porcji”. Zdarza się także, że nie rozpuszczają się całkowicie i zostawiają na ubraniach niemożliwe do usunięcia ślady. Są też dość drogim w porównaniu do poprzednich rozwiązaniem. Wygoda stosowania jednak przekonuje coraz więcej (zwłaszcza młodych) użytkowników.

Co wybrać?

Każde z przedstawionych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Proszek jest tańszy, ale kapsułki najwygodniejsze. Żel z kolei jest najbardziej pewny pod względem rozpuszczenia się w wodzie. Każdy musi samodzielnie podjąć decyzję o wyborze środka piorącego w zależności od swoich potrzeb, oczekiwań i budżetu.

Pamiętaj, że niezależnie od twojego wyboru, robiąc zakupy w naszej hurtowni chemicznej, stawiasz na jakość, wydajność i możliwość idealnego dopasowania względem indywidualnych potrzeb.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki