Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Kosmetyki dla dzieci - na co należy zwrócić uwagę?


16.12.2020 13:12

Kosmetyki dla dzieci – czym się wyróżniają?

Wiele firm kosmetycznych oferuje specjalne linie produktów dedykowanych dzieciom. W sklepach wyłożone są na specjalnych półkach, ich opakowania wyróżniają się szatą graficzną, która ma przyciągnąć uwagę młodych mam. Oczywiście są to zabiegi marketingowe, niemniej jednak ułatwiają dokonanie odpowiedniego wyboru.

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy krem lub mydełko posiadają odpowiednie atesty. Najważniejsze z nich to atesty:

  • Państwowego Zakładu Higieny,
  • Instytutu Matki i Dziecka,
  • Centrum Zdrowia Dziecka.

Atest daje gwarancję, że produkt został przebadany i nie jest niebezpieczny dla dziecka i nie zawiera szkodliwych składników.

Kosmetyki i środki czystości powinny być wyprodukowane ze składników całkowicie naturalnych, które nie powodują podrażnień skóry i nie wywołują alergii. Zdecydowanie nie mogą zawierać:

  • detergentów (SLS),
  • konserwantów.
  • parabenów,
  • glikoli,
  • olejów mineralnych (wazelina, olej parafinowy),
  • silikonów.

Składniki te mogą powodować uczulenia i podrażnienia skóry, ale także zatkanie jej porów, co utrudnia gospodarkę wodną i wydalanie szkodliwych składników.

Kosmetyki niezbędne dla niemowlaka

Wbrew pozorom nie ma ich tak dużo, tutaj obowiązuje zasada „im mniej, tym lepiej”. Istnieje jednak obowiązkowe minimum, które zapewni dziecku odpowiednią higienę.

Mydełko to absolutnie podstawa. Może mieć konsystencję stałą lub płynną, do 6 miesiąca życia można myć nim również główkę dziecka, która jest słabo owłosiona. Mydło powinno mieć neutralne pH, najlepiej w okolicach 7.

Mleczko dla dzieci powinno być stosowane po kąpieli, chroni skórę przed wysuszeniem i dobrze ją nawilża.

Krem na odparzenie jest niezbędny w przypadku dzieci pieluszkowanych. Powinien być stosowany po każdej zmianie pieluchy. Skutecznie chroni skórę pupy przed odparzeniami.

Oliwka dla dzieci nie musi być stosowana w codziennej pielęgnacji niemowlaka, ale jest niezbędna w przypadku cery bardzo suchej. Powoduje zatrzymanie wody w skórze i odpowiednie jej nawilżenie.

W przypadku dzieci z problemami skórnymi, dermatolodzy polecają emolienty. To kosmetyki, które mają na celu ochronę cery szczególnie wrażliwej. Nawilżają ją, natłuszczają i wygładzają.

Środki higieniczne dla dzieci

Codzienna pielęgnacja dziecka to nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane środki higieniczne. Podstawą są pampersy, pieluchy wielorazowe lub tradycyjne pieluchy jednorazowe z tetry. Wyboru dokonuje oczywiście mama biorąc pod uwagę wszystkie argumenty za lub przeciw.

Pampersy zdecydowanie należą do najbardziej popularnych rozwiązań. Przede wszystkim zapewnia komfort mamie. Wystarczy zmienić go kilka razy w ciągu dnia i założyć nowy. Problem pojawia się wtedy, gdy skóra dziecka go nie toleruje i uczula się. Rozwiązaniem może być zmiana firmy, jeśli nie przyniesie to skutku, pozostają pieluchy wielorazowe.

Pieluchy wielorazowe to bardzo dobre rozwiązanie dla mam ekologicznych i dzieci szczególnie wrażliwych. Wkład do pieluch wykonany jest z materiałów całkowicie ekologicznych, najczęściej jest to bambus lub bawełna organiczna. Oba składniki nie powodują podrażnienia skóry i odczynów alergicznych. Oczywistym minusem jest konieczność ich prania, podobnie jak w przypadku pieluch tetrowych.

Drugim ważnym artykułem higienicznym są nawilżane chusteczki higieniczne, które w pielęgnacji niemowlaka schodzą „jak ciepłe bułeczki”. Przede wszystkim służą do pielęgnacji pupy po każdej zmianie pampersa, ale stosowane są także do dezynfekcji i umycia zabrudzonych rączek.

Lista kosmetyków i środków czystości dla dzieci nie jest zbyt długa, ale ich ilość zużywana w ciągu miesiąca jest znaczna. Z tego względu pomocna może być hurtownia artykułów higienicznych, gdzie ceny są zdecydowanie niższe niż w sklepach stacjonarnych.

Ze względu na właściwości kosmetyków dla dzieci, używa ich coraz więcej osób dorosłych. Zawierają znacznie mniej środków chemicznych i są przyjazne dla skóry.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki