Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Jak wybrać chemię gospodarczą?


26.01.2021 14:01

Czym powinna cechować się dobra chemia gospodarcza?

Dobrej jakości chemia gospodarcza wyróżnia się wysoką skutecznością. Poradzi sobie nawet z uporczywymi plamami, łącznie z tłustymi. Co więcej, będzie zapobiegać powstawaniu nowych zabrudzeń. Hurtownia chemiczna posiada w asortymencie wielorakie środki czystości, które pozwalają na przywrócenie wnętrzom należytego porządku szybko i bez większego wysiłku, nawet w przypadku dużych powierzchni. Pomieszczenia będą czyste i higieniczne, co podniesie komfort życia. Kolejną kwestią jest wydajność – kupiony preparat nie może szybko się zużywać, bo jego zakup stanie się po prostu nieopłacalny. Dobrym środkiem czystości jesteśmy w stanie przy jego niewielkiej ilości wyczyścić nawet duże powierzchnie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku preparatów często używanych typu żel do WC czy płyn do mycia naczyń. Bardzo ważne w przypadku chemii gospodarczej jest to, aby była ona bezpieczna w stosowaniu, nie powodowała żadnych negatywnych skutków ubocznych. Dobry produkt nie będzie uczulał, wywoływał alergii ani podrażniał górnych dróg oddechowych. Wymagać należy hipoalergiczności i ekologii, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności.

Jakiej chemii gospodarczej potrzebują hotele?

Hurtownia zaopatruje w środki czystości także obiekty hotelowe, gdzie kwestią priorytetową jest nienaganny porządek i wysoki poziom higieny. Koniecznością staje się częste sprzątanie, z naciskiem na szybkość i skuteczność. Dobrze dobrane preparaty przełożą się na wzrost wydajności pracy i ułatwienie dla ekipy sprzątającej. Przedsiębiorca powinien wobec tego zadbać o dostarczenie profesjonalnej chemii gospodarczej, co zagwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy oraz pozwoli uchronić się przed niezadowoleniem klientów i wystawianiem przez nich negatywnych opinii. Mają oni coraz większe wymagania odnośnie czystości w wynajmowanych pokojach, dlatego trzeba wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom aby nie spotkać z dezaprobatą.

W przypadku hoteli należy postawić wyłącznie na sprawdzone środki czystości do profesjonalnego zastosowania. Hurtownia chemiczna oferuje preparaty zdecydowanie bardziej skoncentrowane i wydajniejsze, które skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia w szybki i bezpieczny sposób. Dla każdej ekipy sprzątającej znaczenie ma jakość i czas sprzątania. Wybrane parapety mają nie tylko myć i czyścić powierzchnie, ale też je pielęgnować, co przełoży się na przedłużenie okresu ich żywotności i na zachowanie walorów estetycznych. Istotne jest także to, aby używana chemia gospodarcza nie stanowiła żadnego zagrożenia dla osób, które jej używają i dla gości hotelowych.

Potrzebne będą nie tylko uniwersalne produkty do ogólnego sprzątania, ale też szereg specjalistycznych, do konkretnych powierzchni. Każdy środek musi zostać odpowiednio dobrany, stosowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem, zaleceniami producenta. Po inne preparaty należy sięgnąć w przypadku powierzchni ceramicznej i szklanej niż stalowej czy tapicerowanej. Na uwadze zawsze powinno się mieć skład i sposób działania danego produktu, aby nie dopuścić do żadnych zniszczeń. W hotelach idealnie sprawdzają się koncentraty, czyli profesjonalne środki chemiczne o dużym stężeniu składników czyszczących. Pomimo tego, że trzeba je rozcieńczyć odpowiednio i przygotować samodzielnie roztwór, pozwala to na uzyskanie niemałych oszczędności dla przedsiębiorstwa. W skali roku można mówić o sporych kwotach, co czyni to rozwiązanie bardzo ekonomicznym. Istotne będzie też to, aby wybierać produkty do czyszczenia o niedrażniącym zapachu – nie może być zbyt intensywny, „szpitalny”, ale przyjemny lub neutralny.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki