Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Utrzymanie czystości, a wizerunek galerii i sklepów wielkopowierzchniowych


17.02.2021 12:02

Galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe przykładają coraz większą wagę do utrzymania czystości. Słusznie, bo jak pokazują badania CBRE to właśnie higieniczne i zadbane pomieszczenia są jednym z kluczowych czynników wpływających na tzw. shopping exprience. Z drugiej strony utrzymanie czystości w tak dużych obiektach jak galerie czy centra handlowe jest sporym wyzwaniem. Jak mu sprostać?

Klienci chętniej sięgają po portfel w czystych sklepach

Według danych agencji badawczej Harris Interactive, aż 99% badanych przyznała, że zaniedbania w kwestii czystości negatywnie wpływają na ich ocenę danego sklepu czy całego obiektu. To właśnie czystość, obok bezpieczeństwa, wygody i cen w największym stopniu wpływa na tzw. doświadczenia zakupowe. Zaniedbania w kwestii czystości mogą pogrążyć obiekt w oczach klientów bardziej niż niewłaściwa obsługa.
Warto pamiętać, że konsumenci są obecnie bardzo mobilni. Niemal każde gospodarstwo domowe posiada samochód, a coraz popularniejsze staje się posiadanie auta przez każdego, dorosłego członka rodziny. Dzięki temu przemieszczanie się między obiektami nie stanowi żadnego problemu. Jeśli w danej galerii handlowej klient czuje się niekomfortowo, ze względu na niewłaściwe utrzymanie czystości, bez problemu może przenieść się do innego obiektu.

Czystość = bezpieczeństwo

Polacy odwiedzają galerie masowo. Jedynie 4% badanych zadeklarowało, że w ogóle nie bywa w tego typu miejscach. Dziennie, przez centra handlowe przewijać się może nawet kilka tysięcy osób. Utrzymanie pomieszczeń w czystości to nie tylko kwestia ich komfortu, ale również bezpieczeństwa. Systematyczne i właściwe czyszczenie toalet, ciągów komunikacyjnych czy stref wypoczynku może zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii. Niezwykle istotne jest nie tylko dbanie o regularność prac porządkowych, ale również stosowanie środków czystości najwyższej jakości.

Środki czystości do toalet

W dużych, kilkupiętrowych obiektach, gdzie często na każdej kondygnacji znajduje się toaleta, zużywa się ogromne ilości środków czystości. Dlatego warto wybierać produkty najwyższej jakości, skuteczne i wydajne. Płyny do wc jak Domestos pozwolą zabić wirusy i bakterie, których w takim miejscu i ilości klientów trudno uniknąć. Do tego ręczniki papierowe, papier toaletowy, worki na odpady czy mydła do rąk – to te elementy, o których regularne uzupełnienie trzeba na bieżąco dbać, tak by korzystając z wc w galerii klienci czuli się bezpiecznie i higienicznie.

Liczy się pierwsze wrażenie

Wizytówką każdego obiektu jest jego wejście. By zrobić dobre wrażenie na klientach warto szczególnie dbać o utrzymanie w czystości tej części obiektu. Zwłaszcza w okresie jesiennym, czy zimowym może być to sporym wyzwaniem. Jednak opłaca się potraktować ten obszar priorytetowo, ponieważ aż 80% wszystkich zanieczyszczeń w galeriach wnoszona jest do nich na obuwiu. Dlatego warto postawić na rozwiązania, które pozwolą zminimalizować ilość brudu, piachu czy pyłu z zewnątrz, a także z podziemnego parkingu.

Czystość w strefie gastronomicznej

Sporym wyzwaniem dla właścicieli galerii i sklepów wielkopowierzchniowych może być również utrzymanie czystości w strefie gastronomicznej. Rozlane napoje, po których klei się podłoga, plamy na stolikach, krzesłach to jedne z najczęstszych zabrudzeń. Płyn do podłóg pomoże w utrzymaniu ich w czystości, nawet przy dużej ilości klientów. Z dbaniem o czystość zastawy w lokalach gastronomicznych poradzi sobie dobrej jakości, wydajny płyn do naczyń. Z kolei proszek do prania sprawi, że obrusy na stolikach będą zawsze czyste i pachnące, zachęcając do skonsumowania posiłku.

Hurtownia chemii gospodarczej

Utrzymanie czystości w tak dużym obiekcie jakim jest galeria czy centrum handlowe jest dużym wyzwaniem i wymaga odpowiedniego planowania. Kluczowa jest współpraca z profesjonalną firmą sprzątającą, ale równie ważne stosowanie odpowiednich środków czyszczących i higienicznych. Gorąco polecamy zakupy w naszej hurtowni chemii gospodarczej. Dysponujemy szerokim asortymentem, w bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo, przy większych zamówieniach jesteśmy w stanie zaproponować dodatkowe upusty. Współpracujemy z hurtowniami i sklepami z całej Polski oraz zza granicy. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki