Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Potęga zapachu – 5 sposobów na pachnące wnętrza


09.09.2021 04:09

Choć jest niewidoczny, wiele o nas mówi. Zapach definiuje dane miejsce i wpływa na nasze wrażenia. Odczuwanie aromatów oddziałuje pośrednio na ośrodki w mózgu, odpowiedzialne za pamięć emocjonalną. Dlatego gdy poczujemy znany zapach szybko możemy przywołać miłe wspomnienia związane z danym miejscem lub osobą.

Przyjemny zapach panujący w domu czy biurze jest oznaką porządku i higieny. Oto 5 sprawdzonych sposobów, jak stworzyć i utrzymać ładny zapach w pomieszczeniu.

Dbaj o porządek

Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych zapachów musisz regularnie dbać o czystość i porządek. Pomieszczeniami, które w największym stopniu generują różne zapachy są łazienka oraz kuchnia. W przypadku aneksu połączonego z salonem wszystkie zapachy automatycznie będą się tam dostawać, wnikając w tekstylia, koce czy poduchy. Pamiętaj by podczas smażenia aromatycznych potraw włączać okap. Pochłonie on przynajmniej część płynących z kuchni zapachów. Unikaj zostawiania na wierzchu pokrojonych warzyw o intensywnej woni – jak np. cebula czy czosnek. Często opróżniaj kosz na śmieci i regularnie odświeżaj zmywarkę. W łazience pamiętaj o częstej wymianie ręczników, by nieprzyjemny zapach nie psuł przyjemności korzystania z domowego spa.

Wietrzenie to podstawa

Regularne otwieranie okien, również zimą, powinno wejść w nawyk, jeśli zależy Ci na świeżym zapachu. Wietrzenie wykonuj co najmniej 2-3 razy dziennie, pozwalając by świeże powietrze wleciało do Twoich pomieszczeń. Zimą wietrz krótko, ale intensywnie, otwierając okno najszerzej jak się da. O wietrzeniu powinni w szczególności pamiętać posiadacze czworonogów i innych, domowych pupili. Ponieważ zwierzaki choć kochane, również zostawiają w domu swój charakterystyczny zapach.

Korzystaj z natury

Jest mnóstwo sposobów na to, by w naturalny sposób stworzyć domową aromaterapię. Świeże kwiaty ustawione w wazonie będą nie tylko piękną dekoracją, ale dodatkowo zachwycą pięknym zapachem. Do najbardziej aromatycznych roślin należą róże, konwalie czy hiacynty. Zimą, gdy dostęp do świeżych kwiatów jest ograniczony można wykorzystać suszone owoce jak np. pomarańcze, cytryny.

Pachnące firanki

Gdy nie możemy wykorzystać kwiatów idealnie w odświeżeniu wnętrza sprawdzą się świeżo wyprane firanki i zasłony. Regularne pranie pozwoli pozbyć się kurzu, a przy okazji roztoczyć w domu zniewalającą woń świeżości. Wystarczy wykorzystać płyn do płukania o ulubionych zapachu. By przedłużyć jego trwałość warto wybrać produkty wysokiej jakości np. płyny do płukania marki Lenor, które utrzymują zapach przez długi czas.

Gotowe odświeżacze powietrza

Jeśli wolisz gotowe rozwiązania możesz wybierać spośród szerokiej oferty odświeżaczy powietrza. W naszej hurtowni znajdziesz produkty czołowych marek o różnych nutach zapachowych i różnej formie.

Odświeżacze powietrza w sprayu to wygodne rozwiązanie, a przy tym atrakcyjne cenowo. Dzięki  dużej różnorodności można dopasować zapach do konkretnego pomieszczenia. Odświeżacze w sprayu o mocniejszym aromacie dobrze sprawdzą się w łazience bądź w kuchni. Do salon czy sypialni lepiej wybrać odświeżacz o delikatniejszym zapachu np. odświeżacz Air Wick Księżycowa Lilia Otulona Satyną.

Inna opcja to odświeżacze powietrza w żelu. Są bardzo wydajne i wygodne w użytkowaniu. Zapach uwalnia się stopniowo, bez konieczności pamiętania o psiknięciu. Dzięki temu można cieszyć się pięknym aromatem w każdym wnętrzu, bez większego wysiłku. Atrakcyjne opakowanie czyni je również ciekawym elementem wystroju wnętrza.

Na popularności zyskały ostatnio elektryczne odświeżacze powietrza. Dozowniki można uzupełnić wymiennymi wkładami zapachowymi. To idealne rozwiązanie nie tylko do domu, ale również do biur, przychodni, urzędów, salonów kosmetycznych itp.

Fajnym rozwiązaniem są również dyfuzory zapachowe Air Wick. Automatycznie i regularnie dozują określone dawki zapachu, dzięki czemu przez cały dzień w pomieszczeniu ładnie pachnie. Intensywność zapachu można ustalić indywidualnie, w zależności od preferencji.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki