Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Jak dobrze wyczyścić dywan?


20.11.2021 11:11

Dywany i wykładziny dywanowe stanowią wyjątkową ozdobę każdego wnętrza – nadają im przytulnego charakteru i elegancji. Właściwie trudno wyobrazić sobie nowoczesne pokoje hotelowe czy sale restauracyjne, pozbawione dywanów. Spełniają one nie tylko funkcje estetyczne, ale również zwiększają komfort cieplny gości hotelowych czy skutecznie tłumią hałasy. 

Dużym wyzwaniem w tego typu obiektach jest utrzymanie dywanów i wykładzin w nienagannej czystości. Tylko czysty, schludny i zadbany dywan będzie spełniał swoje funkcje estetyczne. Dlatego w poniższym artykule podpowiemy jak dbać o dywany i wykładziny dywanowe, by zawsze były czyste i wyglądały jak nowe.

Czyszczenie dywanów i wykładzin w kilku krokach

Przed przystąpieniem do prania dywanów, warto porządnie odkurzyć całą powierzchnię. Odkurzacz o dużej mocy pozwoli usunąć wszelkie zanieczyszczenia, okruszki, piach czy resztki jedzenia, również te ukryte w głębszych warstwach włókien dywanowych. To również najprostszy sposób, by pozbyć się kurzu, który nieustannie osadza się na wszystkich powierzchniach, również na dywanach czy wykładzinach. Przy mocno eksploatowanych pomieszczeniach jak np. pokoje hotelowe czy sale restauracyjne, najlepiej sprawdzą się odkurzacze przeznaczone do profesjonalnego czyszczenia dywanów. Wyposażone w specjalne turboszczotki, pozwalają naprawdę dokładnie usunąć wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia. Tak przygotowany dywan czy wykładzina może być poddany dalszym pracom czyszczącym.

Pranie dywanów z wykorzystaniem produktów VANISH

Do prania dywanu warto zastosować specjalnie do tego przeznaczone produkty. Od wielu lat w czołówce preparatów do prania i czyszczenia dywanów znajdują się produkty marki Vanish. To znana i ceniona firma, której zaufało już wielu klientów prywatnych i instytucjonalnych. Produkty Vanish idealnie sprawdzą się do prania dywanów w mieszkaniach czy domach, ale również w bardziej wymagających obiektach turystycznych jak hotele czy restauracje.

Produkty czyszczące Vanish dostępne są w wielu wariantach, również przeznaczonych do stosowania w profesjonalnych urządzeniach piorących. W hurtowni środków czystości Roem znajdziesz m.in.:

Pianka do czyszczenia dywanów Vanish

Powstała specjalnie z myślą o tych najmocniej eksploatowanych częściach dywanu, które najłatwiej ulegają zabrudzeniom. Idealnie sprawdzi się do czyszczenia dywanów i wykładzin, ułożonych w pokojach hotelowych, ale również w ciągach komunikacyjnych, na schodach czy korytarzach. Pianka do czyszczenia dywanów jest bardzo łatwa w użyciu – wystarczy spryskać nią wybraną powierzchnię z odległości około 80 cm, a następnie wetrzeć piankę w dywan. Można to zrobić przy użyciu wilgotnej ściereczki lub mopa. Po nałożeniu pianki należy odczekać 2 godziny, a następnie odkurzyć czyszczoną powierzchnię. Pianka, nie tylko pięknie usunie uporczywe zabrudzenia, ale również odświeży dywan lub wykładzinę i nada im przyjemny zapach.

Proszek do czyszczenia dywanów Vanish

Oprócz pianki marka Vanish oferuje również proszek do prania dywanów i wykładzin. Pozwala usunąć nawet pięć razy więcej zanieczyszczeń, niż podczas zwykłego odkurzania. Dodatkowo neutralizuje przykre zapachy oraz zmiękcza dywan. Bardzo skutecznie wspomaga usuwanie sierści zwierząt, co może być istotne zwłaszcza w obiektach przyjmujących gości wraz z czworonożnymi przyjaciółmi.
Przed użyciem należy mocno potrząsnąć opakowaniem, by zwiększyć powierzchnię proszku. Pod oderwaniu znajdującej się na spodzie folii, wystarczy obrócić opakowanie do góry nogami i równomiernie rozrzucić proszek na całej czyszczonej powierzchni. Następnie wystarczy wetrzeć go w dywan, używając do tego np. szczotki i pozostawić na około 20 minut. Co istotne, w tym czasie można swobodnie chodzić po dywanie. Po upływie 20 minut wystarczy odkurzyć dokładnie wyschnięty proszek.

Nie tylko dywany, ale również tapicerki

Warto wiedzieć, że oba produkty Vanish mogą być również wykorzystane do czyszczenia powierzchni tapicerowanych. Sprawdzą się więc przy odświeżaniu i usuwaniu plam z hotelowych foteli i kanap, czy krzeseł w restauracji.

Hurtownia środków czystości

Jeśli prowadzisz hotel, restaurację bądź inny obiekt gastronomiczno-turystyczny, albo Twoim zadaniem jest dbanie o czystość w tego typu obiektach, wybierz sprawdzone i skuteczne preparaty do czyszczenia dywanów marki Vanish. W naszej, internetowej hurtowni środków czystości znajdziesz chemię gospodarczą i środki czystości w bardzo atrakcyjnych cenach. Celowo nie podajemy cen na stronie, ponieważ zawsze są one ustalane indywidualnie. Gorąco zapraszamy do kontaktu z działem handlowym hurtowi Roem.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki