Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Jak zadbać o kabiny toaletowe w przestrzeni publicznej


14.11.2021 11:11

Korzystanie z toalety jest codzienną koniecznością, ale może być niebezpieczne, jeśli robi się to niewłaściwie. Zagrożeniem może być również rozczarowujący stan higieniczny wielu toalet, zwłaszcza tych w miejscach publicznych. Warto pamiętać, że poziom czystości w toalecie w restauracji, hotelu, szpitalu czy galerii, wpływa na odbiór całego obiektu i decyduje o tym, czy klienci będą chcieli z niego korzystać czy nie. W jaki sposób dbać o kabiny toaletowe, by gości chętnie i bezpiecznie mogli je użytkować?

Regularne sprzątanie to absolutna podstawa

Z ogólnodostępnych toalet korzysta w ciągu dnia bardzo wiele osób. Stąd publiczne toalety są miejscami wysokiego ryzyka, pod kątem rozprzestrzeniania niebezpiecznych zarazków. By je zminimalizować warto regularnie dbać o czystość toalet, stosują sprawdzone środki myjące i dezynfekujące. Miski klozetowe powinny być regularnie czyszczone przy pomocy środków do tego przeznaczonych, w postaci żelu czy sprayu do wc np. Ambipur.

Dbając o dobro i zdrowie klientów warto stosować środki, które nie tylko zminimalizują ilość zarazków w toalecie, ale również uczynią jej przestrzeń przyjemniejszą. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zawieszki do toalet w postaci kulek lub pachnącej kostki .

Nie tylko usuną zarazki, ale dodatkowo roztaczają przyjemną woń, przy każdym spłukaniu wody.
Częstotliwość mycia powinna być dopasowana do natężenia ruchu – w mocno uczęszczanych miejscach, jak np. galerie handlowe, czyszczenie toalet powinno odbywać się nawet co godzinę.

Higiena dłoni w toalecie publicznej

Przy korzystaniu z publicznej toalety, higiena dłoni jest niezwykle ważna. Odpowiednio długie i dokładne mycie rąk, pozwala zapobiec rozprzestrzenianiu się groźnych wirusów i bakterii.
Dlatego w publicznej toalecie powinny się znaleźć dozowniki na mydło do rąk, regularnie uzupełniane. Można wybrać zarówno „zwykłe” mydło do rąk w płynie, jak i preparat do dezynfekcji. Niektórzy bowiem po skorzystaniu z publicznej toalety chcieliby mieć możliwość dokładniejszego usunięcia ewentualnych bakterii czy wirusów. W publicznej toalecie nie powinno również zabraknąć ręczników papierowych, jako alternatywy do mechanicznych suszarek do rąk.

Środki higieniczne w publicznej toalecie - tak czy nie?

Bardzo modne w ostatnim czasie staje się również udostępnianie klientom restauracji, kin czy innych tego typu obiektów koszyczka ze środkami higienicznymi takimi jak: podpaski, wkładki, tampony, oraz inne środki higieny osobistej . To ukłon w stronę kobiet, zapewniający im szybki dostęp do niezbędnych produktów, w czasie menstruacji.

Ładny zapach w publicznej toalecie

Problemem w publicznych toaletach jest często nieprzyjemny zapach. Można go uniknąć stosując automatyczne dyfuzory zapachowe Air Wick. Automatycznie i regularnie dozują określone dawki zapachu, dzięki czemu przez cały dzień w toalecie unosi się przyjemna woń. Intensywność zapachu można ustalić indywidualnie, w zależności od preferencji.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa korzystania z publicznych toalet idealne wydaje się stosowanie bezdotykowej armatury, która pozwala zminimalizować ryzyko przenoszenia zarazków na dłoniach i ich dalszej rozprzestrzeniania. Takie rozwiązanie można już spotkać w większości nowoczesnych galerii, kin, czy restauracji.

Środki czystości – hurtowania internetowa

Jeśli jesteś właścicielem obiektu użyteczności publicznej, zadbaj o bezpieczeństwo i komfort swoich klientów. Zamawiaj środki czystości, dzięki którym przestrzeń w toaletach będzie wolna od zarazków. Środki czystości, artykuły higieniczne, chemię gospodarczą w najlepszych cenach znajdziesz w naszej hurtowni internetowej. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i do kontaktu z naszym działem handlowym, w celu przygotowania indywidualnej wyceny.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki