Hurtownia chemiczna - ciekawostki

Hurtownia chemii gospodarczej

Chemia gospodarcza a natura


21.04.2020 11:04

Fakty i mity na temat bycia ekologicznym, czyli jak połączyć skuteczne sprzątanie z dbaniem o środowisko.

Choć chemię gospodarczą często i chętnie zastępujemy produktami własnego wyrobu, jak mikstury zawierające sodę czy ocet, nic nie doczyści tak łatwo oraz prędko bałaganu i brudu jak profesjonalne środki z mocnymi substancjami wewnątrz. Naturalne składniki w mieszankach domowego wyrobu niestety czasami nie wystarczają, a szczególnie jeśli chodzi o pozbycie się tłuszczu czy też zależałego brudu, który zdążył się wżreć w jakiś materiał np. mebel czy też patelnię. Racja, starcie kurzy za pomocą wody z cytryną jest bardzo przyjemne, jednak po zastosowaniu jedynie domowych środków nie stworzymy np. środka dezynfekującego powierzchnie. Jednak chcąc połączyć ekologię, ekonomię, czyli dbanie o własny portfel i środowisko ze skutecznym sprzątaniem, czyli faktycznym pozbywaniem się zarazków - możemy sięgnąć po nowoczesne środki do czyszczenia.

Coraz częściej butelki, w których sprzedawanych jest większość produktów, pochodzą z recyklingu lub w stu procentach się do niego nadają. Na butelkach bardzo często zobaczymy odbitkę “Pet 1”, która oznacza najłatwiej rozkładający się plastik pośród wielu jego mieszanin i odłamów. Co więcej, butelki pochodzące z naszej hurtowni chemii gospodarczej są bardzo często zamykane za pomocą nakrętki, co ułatwia ich ponowne użycie jako np. zbiornika na wodę do kwiatów. Dodatkowo w większości produktów występują naturalne substancje m.in. zapachowe. Wiele płynów pozbawionych jest zbędnych składników, jak barwniki czy pigmenty. Warto sięgnąć też po możliwie jak największe opcje np. litr zamiast ileśset mililitrów, bowiem lepsza jest jedna butelka kupiona raz na jakiś czas, niż jedna mała kupowana co jakąś chwilę. Poza tym im więcej, tym oszczędniej, czyli taniej.

Ponowne wykorzystywanie pojemników, w które zapakowane są produkty, jest bardzo ważne dla środowiska i co więcej, każdy może stosować się do takiej zasady. Jest łatwa i nie wymaga żadnego nakładu sił. Dlatego też coraz częściej opakowania wykonywane są tak, aby nie były jednorazowe, a wielorazowe. Pozostałe pudełka, butelki czy pojemniki nadają się do umycia, a potem do użycia jeszcze przynajmniej jeden raz. W opakowaniach możemy przechowywać różne substancje czy rzeczy, dlatego polecamy przed wyrzuceniem jakiegokolwiek tworzywa przemyśleć tę decyzję i wykorzystać własną kreatywność. Z plastikowych i kartonowych pozostałości po produktach możemy wykonać nawet zabawkę dla zwierzęcia czy też zapakować do nich prezent dla kogoś bliskiego. Możliwości jest naprawdę wiele. Jednak jeśli już chcemy wyrzucić opakowanie, podzielmy je na jak najmniejsze części, aby łatwiej się rozłożyły. Folie aluminiowe czy bąbelkowe warto zwinąć w kulkę, a np. styropian pokruszyć na małe cząstki. Butelki najlepiej jest zgnieść, a wcześniej pozbawić je etykiet. Pamiętajmy, by wszystkie nakrętki czy korki były osobno.

Składy bez tajemnic i bezpieczeństwo dla całej rodziny. Wykorzystujemy chemię gospodarczą w domu i jednocześnie jesteśmy ekologiczni

Moda na “zero waste” nie jest jedynie chwilowym pomysłem, to styl życia, na który warto się przerzucić. Dzięki postępowaniu w trosce o środowisko, wspomagamy świat przed upadkiem. Jesteśmy bohaterami, którzy rezygnują z wielu opcji, by ratować planetę i pomóc ustabilizować klimat. Ludzie wymyślają wiele możliwości, za czym idzie nie tylko domowa produkcja np. toreb na zakupy z wykorzystaniem posiadanych już przedmiotów, ale i wymyślanie opakowań sprzyjających ponownemu użyciu, czy też stosowanie szkła zamiast plastików. Kreatywność ludzi nie zna granic, dlatego zamiast opcji jednorazowych w naszej hurtowni chemii gospodarczej, posiadamy wielorazowe. Toteż m.in. sprzęty do sprzątania są z wytrzymałych materiałów, które towarzyszą Tobie i Twoim domownikom na lata, poza metalowymi propozycjami, zobaczysz też np. gumowe. Papier toaletowy czy inne czyścidła - jak ręczniki papierowe - zapakowane są w tekturę, a same w sobie są w stu procentach biodegradowalne. Dodatkowo chcąc jeszcze bardziej zadbać o ziemię, możesz śmiało przebierać w naszych rozmaitych ofertach oraz produktach i zamiast np. płynu do prania, wybrać kapsułki z płynem zamkniętym w specjalnym żelu, który rozpuszcza się w gorącej wodzie. Jeśli to do Ciebie nie przemawia, są jeszcze też proszki do prania w tekturowych pudełkach pozbawione krzty plastiku. I tak dalej. Opcji jest dużo!

Składy produktów chemii gospodarczej nie są tajemnicą, dlatego publikujemy je otwarcie i publicznie. Dodatkowo nie zawierają również niepotrzebnych substancji. Są przede wszystkim bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz ziemii. Nie zatruwają, nie wysuszają, nie niszczą, nawet nie posiadają silnych zapachów. Są silne, skuteczne i delikatne.

Jeśli jeszcze bardziej jesteś zainteresowany czyszczeniem domu z dbaniem o środowisko, polecamy Ci m.in. nowoczesne, bambusowe np. czyściki. Bambus niczym metal świetnie nadaje się do czyszczenia i jest długowieczny. Po wyrzuceniu rozłoży się znacznie szybciej niż plastik, wspomniany metal, a nawet prędzej niż szkło. Bambus jest też biodegradowalny, niektóre produkty możemy wrzucić do kompostownika, a włosie używane w np. szczotkach do garnków, jest nylonem o bardzo prostej i ekologicznej budowie, które bardzo szybko się rozkrusza.


Zapraszamy
do współpracy
Dane kontaktowe
Sprawdzone marki